Šance

Rozhledna Šance, která je dílem arch. Miroslava Slívy, je  zastřešená dřevěná stavba o čtyřech základních modulech na kamenných pilířích. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 13 metrů se dostanete po dřevěném schodušti z 61 schodů.

 

Z rozhledny je krásný výhled na Jeseníky a na Beskydy (Lysou horu, Kněhyni, Travný, Smrk a Radhošť), Cvilín, Slezskou Hartu, Kružberk, hrad Starý Jičín, Fulnek a Ostravu. Malebný je pohled na město Opavu a jeho rovinaté okolí.


 

Zajímavosti

    Na stavbu se spotřebovalo více než 30 kubíků modřínového dřeva z nedalekých lesů. Název rozhledny je odvozen od nedaleko ležících vojenských obranných šancí postavených po Slezských válkách v 18. století.

Výška rozhledny15,5 m
Nadmořská výška522 m. n. m.
Typ stavbydřevěná krytá věž
Počet schodů61
Počet vyhlídkových plošin1
Vyhlídková plošina13 m
Přístupmožný (přístupná v uřčitém období a čase)
Existencestojí
Vznik2005

Otevření rozhledny se konalo u příležitosti 60. výročí ukončení II. světové války - osvobození obce Jakubčovice, dne 29. dubna 2005.

Majitelem a provozovatelem je Město Hradec nad Moravicí. V turistické sezóně je Šance volně přístupná od dubna do začátku října denně od 9:00-19:00 hodin, mimo sezónu pouze po předchozí domluvě (tel.č. 553 783 934).

Na rozhledně může být maximálně 10 osob najednou!

 

Kudy na rozhlednu:

Šance je viditelná už z dálky. pojedete-li z Hradce nad Moravicí přeš Bohučovice, sjeďte k osadě Jakubčovice (100m od silnice). Odtud vás přímo k rozhledně zavede modrá turistická značka (0,3km).

K rozhledně také vede žlutá a zelená turistická značka z Hradce nad Moravicí.


 

Terén: Horské kolo, Kočárek, Pěšky, Silniční kolo

Typ stoupání: pozvolné

Cesta: Pěšina

Turistická značka: modrá, zelená, žlutá

 

Komentáře

komentáře zajišťuje Disqus

Hledání

Mapa krajů