Hoslovice

V blízkém sousedství šumavského Javorníku vyrostla v srpnu 2005 u obce Hoslovice telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou. n vyhlídkovou plošinu ve výšce 29 metrů vede 152 ocelových, točitých schodů.

 

Z Hoslovic je krásný kruhový výhled (nad okolním lesem) na Šumavu, ale i vnitrozemí, zejména Horažďovicko a Strakonicko. Z vyhlídkového ochozu uvidíte také vrcholek Boubínu či hrad Kašperk.

Zajímavosti

    Tato rozhledna je jedním z mnoha stožárů společnosti T-Mobile, který zároveň slouží jako turistická rozhledna. Na zdejším zalesněném kopci Čekanka (668 m n. m.) vyrostl v roce 2005.

    Obec Hoslovice rozhodně stojí za návštěvu! Kromě rozhledny je zde zajímavý středověký skanzen, který od roku 2008 funguje v areálu zrekonstruovaného vodního mlýna. Naleznete ho 1km jižně od obce.

Výška rozhledny50 m
Nadmořská výška668 m. n. m.
Typ stavbyželezná (ocelová) rozhledna
Počet schodů152
Počet vyhlídkových plošin1
Vyhlídková plošina29 m
Přístupvolný (rozhledna je přístupná kdykoliv)
Existencestojí
Vznik2005

Rozhledna je volně přístupná, denně a bez poplatků.

 

Kudy na rozhlednu:

Nejjednodušší je vyjít z obce Volyně do Čestic, odtud přes Němčice do Hoslovic. Na kraji obce odbočíte před obecním úřadem vpravo a pak vlevo na polní cestu. Odtud budete pokračovat až k lesu. K rozhledně vám zbude jen 100 metrů.

Pokud jedete autem, můžete parkovat na plácku na začátku obce (směr od Volyně). Odtud půjdete tak, že před vsí zabočíte vpravo po silnici a poté vlevo na polní cestu, po které se dostanete až k okraji lesa a k rozhledně. Tato cesta je dlouhá asi 0,5 km.

Vlak nám zastaví nejblíže k rozhledně ve Volyni (žel. trať č. 198 Strakonice - Volary), odkud však nevede žádná značená turistická stezka, pouze cyklostezka č. 121 vedená po místních komunikacích.

Terén: Horské kolo, Kočárek, Pěšky, Silniční kolo

Typ stoupání: prudké

Cesta: Pěšina

Turistická značka:

 

Komentáře

komentáře zajišťuje Disqus

Hledání

Mapa krajů