Horní les

Na ocelovou věž společnosti Eurotel Praha vede 201 ocelových schodů, které se točí po směru hodinových ručiček. Zavedou vás na vyhlídkový ochoz ve výšce 38 metrů.

 

Z rozhledny je krásný výhled na Orlické hory, Jeseníky, Rovečné, hrad Zubštejn, Vírskou přehradu, rozhlednu Karasín, Harusův kopec u Nového Města na Moravě či Žďárské vrchy. Dále lze vidět kostelík ve Vítochově, letiště v Poličce a za dobrého počasí Krkonoše.

Zajímavosti

    Historie rozhleden na Horním lese je téměř dvěstěletá. Jednalo se vždy o měřickou věž postavenou na vrcholu, jejíž plošina se využívala jako rozhledna. Trigonometrický bod má nadmořskou výšku 774,25 m.

    Současná věž byla postavena v r. 2001, investorem byl Eurotel Praha a jedná se především o telekomunikační stavbu. Vzdálenost od vrcholu je 70 metrů, pata věže je 9 m pod jeho úrovní, výška věže je 59 metrů. Výška ochozu je 38 m nad zemí a 803 m

    nad mořem. 

Výška rozhledny58 m
Nadmořská výška774 m. n. m.
Typ stavbyželezná (ocelová) rozhledna
Počet schodů201
Počet vyhlídkových plošin1
Vyhlídková plošina38 m
Přístupvolný (rozhledna je přístupná kdykoliv)
Existencestojí
Vznik2002

Horní les je přístupný od 15.dubna do 15.října denně, bez poplatku.

 

Kudy na rozhlednu:

Na rozhlednu vede z obce Rovečné červená turistická značka )2km s převýšením 190 metrů), též je možný výstup po modré turistické značce z obce Nyklovice či od Víru (2km s převýšením 90 metrů).Na kole poojedete po cyklostezce č. 5218, z rozcestí

Dudkovice je to přibližně 600 metrů k rozhledně. Autem lze zaparkovat v obci Rovečné. Nejbližší vlaková stanice jsou Letovice.

Terén: Horské kolo, Pěšky

Typ stoupání: prudké

Cesta: Pěšina

Turistická značka: červená, modrá

 

Komentáře

komentáře zajišťuje Disqus

Hledání

Mapa krajů