Hatě

Tato zajímavá rozhledna se nachází nedaleko zábavního centra Excalibur City v Hatích u Znojma. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 15 metrů vás zavede železné, točité schodiště s 88 schody.

 

Z ochozu rozhledny je vidět nedaleká obec Hatě i s přilehlou dolnorakouskou obcí Klein Haugsdorf. Lze z ní spatřit i tamní rozhlednu na Schatzbergu. Na moravské straně hranice je vidět Šatov, v němž jsou zbytky československého opevnění.

Zajímavosti

    Netradiční rozhlednou je vyhlídková věž nákupního a zábavního centra „Excalibur City“ v Hatích u Znojma. Ta zde jako 20 metrů vysoká replika hradní věže vyrostla v roce 2001, aby zakryla komíny nákupního centra. Až do roku 2004 byla rozhledna na

    požádání přístupná. Poté byla s odůvodněním špatného technického stavu uzavřena. Jednorázově byla zpřístupněna při společné akci Klubu přátel rozhleden 26. září 2009. Opětovné zprovoznění vyhlídkové věže se předpokládalo do roku 2011.

Výška rozhledny15 m
Nadmořská výška230 m. n. m.
Typ stavbyželezná (ocelová) rozhledna
Počet schodů88
Počet vyhlídkových plošin1
Vyhlídková plošina10 m
Přístupnemožný (rozhledna je nepřístupná, obvykle kvůli špatnému technickému stavu nebo soukromému vlastnictví)
Existencestojí
Vznik2001

Tato opravdu raritní věž je v současné době nedostupná, nicméně plní svou funkci. Svědomitě zakrývá komín obchodního centra.

 

Kudy na rozhlednu:

Autem se k rozhledně dostanete silnicí E59 ze Znojma (až k hraničnímu přechodu Hatě). U zábavního centra Excalibur po pravé straně kousek za bývalou českou celnicí uvidíte rozhlednu. Zaparkujte na vyhrazeném parkovišti a k rozhledně dojděte pěšky.

Jedete-li vlakem, vystupte v Šatově. Po vystoupení se dejte nejprve 100 metrů dále podél trati do Rakouska a následně doleva po zpevněné cestě, která vás po třech kilometrech dovede až k centru Excalibur a rozhledně

Terén: Horské kolo, Pěšky, Silniční kolo

Typ stoupání: rovina

Cesta: Asfaltová

Turistická značka:

 

Komentáře

komentáře zajišťuje Disqus

Hledání

Mapa krajů