Bílov - Kanihůra

Od listopadu 2005 stojí u Bílova (na vrcholu Kanihůra 345 m n. m.) telekomunikační věž společnosti T-mobile, která zároveň slouží jako vyhlídka pro turisty. Abyste se dostali na vyhlídkovou plošinu a pokochali se krásným výhledem z výšky 25 metrů,

musíte zdolat skoro 132 pravotočivých, ocelových schodů.

 

Z rozhledny Bílov lze dohlédnout na okolní města Studénku, Ostravu, Bílovec, Fulnek, Nový Jičín, Štramberk, Kopřivnice a Hukvaldy. Rozhled také lemují pohledy na okolní hory, jako třeba pohoří Beskyd (Lysá Hora, Radhošť, Pustevny), Podbeskydí (Smrk),

rozhledna na Bílé hoře, Javorníky (Velký Javorník, Kelčský Javorník), Nízký Jeseník, nebo taky Svinec či Starý Jičín.

Zajímavosti

    Na Kanihůře stávala vyhlídka od nepaměti. Byla dřevěná a v padesátých letech minulého století byla pro svůj nevyhovující stav zbořena.

    Jednání o výstavbě byla zahájena v roce 2003 a hlavním investorem byla společnost T-mobile. Se stavbou rozhledny se začalo o dva roky později.

    Od listopadu téhož roku (2005) se obec Bílov řadí mezi málo míst Severní Moravy, které se mohou kochat výhledem do širokého okolí.

Výška rozhledny62 m
Nadmořská výška345 m. n. m.
Typ stavbyželezná (ocelová) rozhledna
Počet schodů137
Počet vyhlídkových plošin1
Vyhlídková plošina26 m
Přístupmožný (přístupná v uřčitém období a čase)
Existencestojí
Vznik2006

Rozhledna Bílov je otevřena vždy od 1.dubna do 31.října v úterý až do pátku od 12:00 - 20:00 hodin. O víkendu, po oba dny je otevřeno od 10:00 -20:00 hodin. V období prázdnin (červenec a srpen)

Děti do 6-ti let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma. Děti do 15-ti let a studenti zaplatí 15Kč, dospělí 20Kč. Hromadná vstupenka pro skupiny (20 - 30 osob) stojí 270Kč.

 

Kudy na rozhlednu:

K rozhledně vede žádná značená stezka, pouze polní cesta, na kterou lze odbočit vpravo od silnice Bílov - Studénka, po cca 200 m je možné dojet autem přímo k rozhledně. Nejbližší železniční zastávka je stanice Bílovec (3,5 km od rozhledny). Nemějte

strach, že byste na Bílov nedošli, rozhledna je dobře vidět z okolí.

Terén: Horské kolo, Kočárek, Pěšky, Silniční kolo

Typ stoupání: prudké

Cesta: Pěšina

Turistická značka:

 

Komentáře

komentáře zajišťuje Disqus

Hledání

Mapa krajů