Přeskočit na obsah stránky

Vaše pozice: NA-ROZHLEDNY.czMoravskoslezský kraj Nový Jičín Vyhlídka Bezruč (Bezručova vyhlídka)

Vyhlídka Bezruč - Bezručova vyhlídka

Bezručova vyhlídka, která se nachází v tzv. Motýlím údolí, je dřevěná stavba s železnou konstrukcí a betonovou plošinkou. Na vyhlídku vede jeden betonový a 17 železných schodů. V současné době je její stav dezolátní.

 

Nynější výhled je velmi omezen, lze zahlédnout Kopřivnici a Bílou horu s rozhlednou.

Zajímavosti

  Bezručova vyhlídka stála v Motýlím údolí již od roku 1934, kdy ji vybudoval KČST. Původně vypadala jako dřevěný srub s výhledem na Štramberk, Kopřivnici, Příbor a závod Tatra.

  Dokonce zde byl umístěn i pískovcový kámen, který nesl její jméno. Během druhé světové války srub zcela zchátral a byl opraven až v letech 1976-1983. Od té doby se Bezručova vyhlídka potýkala s nepřízní a útoky vandalů.

  Když se v roce 2001 obnovovala tzv. Bezručova cesta, vedoucí po hřebeni Brd, započalo jednání o možné rekonstrukci Bezručovy vyhlídky. Vyhlídka a přilehlý les, ve kterém stojí, je v držení několika majitelů, proto byla snaha o její obnovu poněkud

  zdlouhavá. Přesto se městu podařilo získat dotaci ve výši osm set tisíc korun z Programu rozvoje venkova a v průběhu letošního roku bude nebezpečná a nevyhovující vyhlídka zbourána a na jejím místě vyroste nová, dřevěná, 12 až 13 metrů vysoká. Její

  výhodou bude nejen bezpečnost, ale také to, že na rozdíl od té staré zapadne do koloritu okolí.

   

  Návštěvníci Kopřivnice se tak již brzy mohou těšit nejen na novou dřevěnou vyhlídku, ale také přístřešky a odpočívadla. Podle informací kopřivnické radnice vzniknou v lese v okolí Šostýna, zříceniny, která je hojně navštěvována turisty, dva přístřešky.

Výška rozhledny6 m
Nadmořská výška461 m. n. m.
Typ stavbydřevěná trámová věž
Počet schodů18
Počet vyhlídkových plošin1
Vyhlídková plošina6 m
Přístupvolný (rozhledna je přístupná kdykoliv)
Existencestojí
Vznik1934

Bezručova vyhlídka je přístupná kdykoliv, ale pozor! Vstup je možný na vlastní nebezpečí!

 

Kudy na rozhlednu:

K Bezručově vyhlídce vede zelená turistická značka z Kopřivnice (na rozcestí před zřícen inou hradu Šostýn vlevo) nebo strmým výšlapem od Husovy lípy (1,5 km s převýšením 150m).

Terén: Horské kolo, Pěšky, Silniční kolo

Typ stoupání: prudké

Cesta: Pěšina

Turistická značka: zelená

 

Komentáře

komentáře zajišťuje Disqus

Hledání

Mapa krajů