Modrá- Židoviny

Na okraji vinohradu nad obcí Modrá stojí dřevěná, šestiboká, třípatrová rozhlednička (11m). Na její vrchol vedou tři dřevěné žebříky s devíti, devíti a osmi příčkami.

 

Z Modré je pěkný výhled na Zlínskou vrchovinu a Vizovocké vrchy, na Uherské Hradiště a Bílé Karpaty. na J uvidíte vrchol velehradské baziliky, na JZ Chřiby a za velmi dobrých podmínek se pokocháte pohledem na Pálavu a hostýnské vrchy.

Nedaleko obce Modrá u Uherského Hradiště můžete navštívit další rozhledny, Rovninu (50m, vyhlídková plošina 21m) nebo Brdo v Chřibech (24 m), dále archeoskanzen nebo poutní místo Velehrad.

Zajímavosti

    Rozhlednu Modrou nebo také Židoviny navrhl v roce 1999 starosta obce Modrá Miroslav Kovářík. Ještě téhož roku, v létě, ji postavili obyvatelé spolu s místními skauty a zahraničními studenty. Původně měla jen dvě patra, v roce 2002 byla o jedno

    navýšena. I přesto, že rozhledna není nejvýšší a je už trochu nakloněná, pohled z ní (třeba na západ Slunce) má neopakovatelné kouzlo.

Výška rozhledny11 m
Nadmořská výška268 m. n. m.
Typ stavbydřevěná trámová věž
Počet vyhlídkových plošin1
Vyhlídková plošina8,3 m
Přístupvolný (rozhledna je přístupná kdykoliv)
Existencestojí
Vznik1999

Modrá je přístupná úplně volně, kdy vás napadne. Ale pozor. Rozhledna je trochu nakloněna, poškozena a není příliš stabilní. V silnějším větru se začíná docela houpat. Dřevěné žebříky také nejsou nejstabilnější.

 

Kudy na rozhlednu:

Modrá se nachází v bezprostřední blízkosti silnice od Starého Města na osadu Bunč (Zdounky). Z návsi v Modré je to rovný kilometr po dobrém asfaltu po červené turistické značce. Nejprve půjdete po rovině, za hospodou pak následuje prudké

čtyřsetmetrové stoupání až k rozhledně.

Terén: Horské kolo, Kočárek, Pěšky, Silniční kolo

Typ stoupání: prudké

Cesta: Pěšina

Turistická značka: červená

 

Komentáře

komentáře zajišťuje Disqus

Hledání

Mapa krajů